Veelgestelde vragen
- All
- Meedoen met SharePeople
- Als je ziek wordt
- Preventie en begeleiding
- Wijzigen / opzeggen
- Overig
- Over SharePeople
- De verplichte AOV | BAZ
- Doneren
Je kunt meedoen als je:
- ondernemer bent voor de Belastingdienst (zzp’er, DGA, maat of vof-partner);
- ingeschreven staat bij de KvK;
- volledig arbeidsgeschikt bent;
- een Nederlandse bankrekening hebt.
Iedere oplossing heeft zijn eigen leeftijdsgrens. Zo kun je deelnemen aan SharePeople 2 jaar tot de AOW-leeftijd. Voor de Basis AOV geldt een leeftijdsgrens, die is nu ingesteld op 60 jaar op het moment van afsluiten. Voor zware beroepen ligt de leeftijdsgrens lager, namelijk 57 jaar.
Ja, zolang je ingeschreven staat bij de KvK en een Nederlandse bankrekening hebt kun je deelnemer worden en is SharePeople 2 jaar de enige optie.
Wil je de Basis AOV of SharePeople Compleet?
Dan gelden er andere voorwaarden: je moet in Nederland wonen en de verzekeraar informeren zodra dat verandert.
Voor SharePeople 2 jaar niet. Je vult geen medische vragenlijst in, maar ondertekent een verklaring/belofte dat je 100% arbeidsgeschikt en niet onder behandeling bent.
Voor de Basis AOV en SharePeople Compleet ga je de medische straat in van de verzekeraar. Je hoort binnen drie maanden of je bent geaccepteerd.
Bij aanmelding verklaar je dat je volledig arbeidsgeschikt bent en niet verwacht ziek te worden. Blijkt bij ziekmelding dit niet te kloppen, dan kun je geen aanspraak maken op donaties of uitkering. Het kan dus grote gevolgen hebben.
Vul je gegevens daarom altijd volledig en waarheidsgetrouw in. En ook niet onbelangrijk, dubbelcheck ze voordat je ze ondertekend.
Nee. Voor SharePeople 2 jaar geldt: Je wordt op hetzelfde moment nog deelnemer, je meldt je dus aan op het moment dat je daadwerkelijk deelnemer wilt worden.
Voor de AOV geldt: Je gezondheidsverklaring (en eventuele medische keuring) is een momentopname op het moment van aanmelden. Je kunt de dekking dus niet “on hold” zetten. Wil je later starten, meld je dan pas aan als je zover bent.
Dit kan overigens ook niet bij SharePeople 2 jaar. Bij inschrijving ben je deelnemer en teken je de belofte en de daarbij behorende verplichtingen.
Je krijgt een bevestiging per e-mail en toegang tot je persoonlijke account. Daar beheer je je gegevens, zie je je betalingen, doe je donaties en meld je je ziek als dat nodig is.
- Vanaf je aanmelding betaal je éénmalig inschrijfkosten en maandelijks betaal je deelnamekosten aan SharePeople.
- Gemiddeld doe je één keer per maand een donatie rechtstreeks aan een zieke deelnemer.
- Afhankelijk of je ook een AOV hebt betaal je je premie aan de zorgverzekeraar.



