Veelgestelde vragen
- All
- Meedoen met SharePeople
- Als je ziek wordt
- Preventie en begeleiding
- Wijzigen / opzeggen
- Overig
- Over SharePeople
- De verplichte AOV | BAZ
- Doneren
SharePeople is een social enterprise. Samen met zo’n 15.000 zelfstandig ondernemers steunen we elkaar bij uitval.
Wat ons onderscheidt is dat wij ons naast een inkomen als je uitvalt, vooral focussen op preventie en gezond ondernemen. Daarbij gaat het om drie pijlers:
- financieel: je zaak op orde hebben
- sociaal: samen vormen we een community
- welzijn: je zorgt goed voor jezelf en elkaar
Je kiest zelf hoe: met donaties van andere deelnemers, met een basis AOV, of met een combinatie van beide.
Je hebt drie opties (klik hier voor de uitgebreidere uitleg)
- SharePeople 2 jaar: een betaalbaar vangnet via donaties van andere deelnemers, voor de eerste 2 jaar.
- Basis AOV: dit is een verzekering (geen donaties) die we collectief hebben ingekocht, met een uitkering tot je AOW-leeftijd, wachttijd 2 jaar.
- SharePeople Compleet: Hier combineer je de Basis AOV met SharePeople 2 jaar. Je kunt je verzekering aanvullen met donaties, voor extra inkomen of een snellere start bij ziekte.
Benieuwd wat het beste bij jou past? Bereken je persoonlijke aanbod hier.
Je betaalt éénmalig inschrijfkosten van € 75 (excl btw). Daarna betaal je deelnamekosten van € 15 per maand (excl. btw).
Kies je voor SharePeople 2 jaar dan doe je gemiddeld één keer per maand een donatie aan een zieke deelnemer.
Heb je de Basis AOV dan betaal je, naast de deelnamekosten SharePeople, premiekosten aan de verzekeraar bij wie de verzekering loopt.
De hoogte van de totaalkosten hangt af van je inkomen, leeftijd en beroep.
Gebruik onze rekentool voor een persoonlijke berekening.
Deels.
Zakelijk: De inschrijfkosten en je maandelijkse deelnamekosten zijn zakelijke kosten en mag je dus aftrekken.
Prive: Donaties zijn giften / privékosten en zijn niet aftrekbaar, ontvangen donaties tellen ook niet als inkomen bij de Belastingdienst.
Inkomstenbelasting: De premie van de Basis AOV of SharePeople Compleet betaal je privé, maar mag je wel opvoeren als aftrekpost bij je inkomstenbelasting.



